Astu kõrgeimasse sõjakooli!
5 fakti KÕRGEMAST sõjakoolist

1. Sõjakool annab parimat juhtimisalast kõrgharidust Eestis!

2. Õppimise eest makstakse Sulle palka 600-700 €!

3. Sõjakool kindlustab Sind tasuta ühiselamukoha, arstiabi ja vormirõivastega!

4. Sõjakoolis õpivad ka tütarlapsed!

5. Sõjakool garanteerib eduka lõpetamise puhul Sulle töökoha.

MIDA ARVAVAD TÄNASED KADETID SÕJAKOOLIST JA OMA AMETIVALIKUST?

TULE ÕPPIMA

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemas Sõjakoolis saab õppida:

1. rakenduskõrgharidusõppes sõjaväelise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe põhikursusel, lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi.

3. magistriõppes sõjaväelise juhtimise erialal keskastmekursusel, lõpetaja saab sotsiaalteaduste magistrikraadi.

Sisseastumisdokumente saab esitada elektrooniliselt Eesti kõrgkoolide sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu ajavahemikus 20. juuni – 3. juuli 2016. Sisseastumiskatsed Kõrgemasse Sõjakooli toimuvad ajavahemikul 18. – 22. juuli 2016.

Täpsem Info
MAAVÄGI

Maavägi on kaitseväe suurim väeliik. Maaväel on kandev roll Eesti territooriumi kaitsel ja üksuste ettevalmistamisel välisoperatsioonideks.

Maaväe prioriteedid on kiirreageerimisüksuste ja üldotstarbeliste lahinguüksuste, vastuvõtva riigi toetuse ja territoriaalse toetusstruktuuri arendamine. Vajadusel peab maavägi abistama tsiviilorganisatsioone loodusõnnetuste või inimtegevuse tagajärjel tekkinud katastroofide korral.

Täpsem Info
MEREVÄGI

Mereväe peamine eesmärk on Eesti territoriaalvete kaitse ja põhiülesanne miinitõrje. Mereväe laevastik koosneb miinilaevadest ja miinitõrjeoperatsioonide toetuseks kasutatavatest toetuslaevadest.

Mereväe laevade kodusadamaks on Tallinnas asuv Miinisadam. 2007.a avati Miinisadama renoveeritud kaid, mis rahuldavad hetkel kõigi Eesti mereväe laevade kaikohtade vajaduse. Samuti on Miinisadam võimeline vastu võtma NATO ja teiste liitlasriikide sõjalaevu ning tagama vajalikud sadamateenused.

Täpsem Info
ÕHUVÄGI

Eesti õhuvägi kontrollib riigi õhuruumi ning tagab strateegiliste objektide õhukaitse.

Õhuväe prioriteet on õhuseire ja vastuvõtva riigi toetuse osutamine, õhuvägi vastutab kõigi õhuoperatsioonide eest Eestis. Kaasaegne õhuseiresüsteem võimaldab koostööd integreeritud NATO õhukaitsesüsteemiga, samuti peab õhuvägi suutma osutada õhusõidukitele standardite kohast teenindust vastuvõtva riigi nõuetest lähtuvalt.

Täpsem Info
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

1. Kas sisseastumiskatsed saab sooritada enne ajateenistuse läbimist?

Sisseastumiskatsed saab sooritada enne ajateenistust. Katsete eduka läbimise korral garanteeritakse teile õppekoht järgmiseks õppeaastaks – õppima saate asuda siis, kui olete ajateenistuse läbinud. Kaitseressursside Amet võtab sõjakooli sisseastujad ajateenistusse kiirendatud korras, selleks tuleks esitada Kaitseressursside Ametile aegsasti taotlus ajateenistusse asumiseks. Taotluse vormi (vorm nr 9 ) leiate Kaitseressursside Ameti kodulehelt.

2. Olen läbinud Kaitseliidus sõduri baaskursuse, kas saan ka Kõrgemasse Sõjakooli kandideerida?

Ei, kõik kandidaadid peavad olema läbinud 8 või 11 kuulise ajateenistuse. Kui soovite asuda õppima KVÜÕA Kõrgemasse Sõjakooli, siis võtab Kaitseressursside Amet teid ajateenistusse kiirendatud korras.

3. Millised riigieksamid peavad olema sooritatud kui soovin astuda õppima KVÜÕA Kõrgemasse Sõjakooli rakenduskõrgharidusõppesse?

Sisseastumisel arvestatakse eesti keele riigieksami tulemust.

Täpsem Info