fbpx

Mälumänguvõistlus Mäller

Mäller on Kadetikogu poolt korraldatav lõbus ja seltskondlik mälumäng, millest on osa võtma oodatud kõik huvilised – kaitseväelased ja tsiviilisikud. Võistkonna maksimaalseks suuruseks on kuus liiget, kelle vanus ja sugu pole olulised.

Mälumänguvõistlus Mäller sai alguse 2007. aastal vanemveebel Urmas Abeli eestvedamisel ning selle eesmärgiks oli tuua natuke põnevust kadettide igapäevaellu. Innustust Mälleri korraldamiseks sai vanemveebel Abel 9. põhikursuse kadettidelt, kes olid sellise mänguformaadi tulisteks pooldajateks.

Igal Mälleril esitatakse kolmkümmend küsimust. Küsimused ei piirdu ühe kindla valdkonnaga ning teadmisi saab näidata nii üldisest elu-olust ja meie ümber toimuvast, kui ka militaartemaatikast. Enamikel küsimustel on vastusevariandid, et jääks sisse ka väike õnnefaktor. Oluline pole tohutu teadmistepagasi omamine, vaid rõhk on osavõtul ning lõbusal seltskondlikul koosviibimisel.

Võrdse punktisumma saavutanud esikolmiku võistkondade vahel selgitab auhinna saaja välja lisaküsimus. Kõik punktid, mis saadakse sarja erinevate etappide jooksul, kanduvad edasi läbi terve hooaja ja üldvõitjaks kroonitakse võistkond, kes hooaja lõpuks on kogunud kõige rohkem punkte. Lisaküsimuse eest saadud punkt punktiarvestusse ei kuulu.

Mälleril on keelatud küsimustele vastuste otsimiseks kasutada süle- ning pihuarvuteid, mobiiltelefone ning muud kaasaegset tehnikat. Ehk siis võib kasutada vaid ainult oma teadmisi.

Mäller toimub üks kord kuus kadetikasiinos ning auhinnad paneb välja Kadetikogu. Mängule registreerumine toimub kohapeal. Külalisvõistkondadele ja kadetikogu liikmete hulka mitte kuulujatele on sümboolne osalemistasu 2 eurot inimese kohta, mis lisatakse auhinnafondile.