Üritused

Kadetikogu üritused jagunevad sportlikeks ja meelelahutuslikeks. Sportlikke turniire toimub Kadetikogu eestvedamisel nii jalgpallis, korvpallis, võrkpallis, paintballis, lauatennises kui ka bowlingus ja piljardis. Kadetid võtavad aktiivselt osa ka tudengite suve- ja talvepäevadest. Meelelahutuslike ürituste hulka kuuluvad kadettide jõulupidu, ühised filmiõhtud, spordiõhtud, meeleolukas mälumänguturniir “Mäller”, külalisõhtud üliõpilasseltside ja tudengiorganisatsioonide liikmetega ning osavõtt ülelinnalistest tudengiüritustest. Lisaks tegutseb Kadetikogu eestvedamisel ka taktikaring, mille raames toimuvad ettekanded ning arutelud erinevatel aktuaalsetel teemadel. Igal aastal on üheks tippsündmuseks kevadel Kõrgema Sõjakooli tähtpäeva auks korraldatav Kadetiball ehk pidulik õhtu orkestri ja seltskonnatantsude ning meeleoluka järelpeoga Kadetikasiinos. Kadetikogu kui Eesti Üliõpilaskondade Liidu liikmesorganisatsiooni üheks eesmärgiks on ka kaasata võimalikult rohkelt erinevate organisatsioonide liikmeid oma üritustesse.

Koosviibimised ja meelelahutuslikud üritused toimuvad reeglina kadettide vaba aja veetmise paigas –  Kadetikasiinos. Kadetikasiino on kadettide püha pind Kaitseväe territooriumil. Sealne koolipäevaväline tegevus on peamiseks kasvulavaks sotsiaalsele võrgustikule, mille üks ülesanne ongi anda kadetile vajalikud kontaktid tuleviku teenistuseks. Sõjakoolis keskastmes ehk magistriõppes õppivad ohvitserid on aktiivsed Kadetikogu üritustel osalejad ning just nimelt needsamad ohvitserid saavad olema sõjakooli lõppedes kadettide tulevased ülemad. Seega sündmused, kuhu on kaasatud lisaks kadettidele ohvitserid ja eri valdkondade spetsialistid, pakuvad kadettidele võimalust arendada suhtlusoskust ning laiendada silmaringi, eesmärgiga kasvatada sotsiaalset küpsust.